1. 8. 2016

Cuketová směs s ďobáčky

Čauky jeleni,

objevila jsem dokonalou náhradu masa - ďobáčky! Jestli vám ten název také přijde vtipný, jako připadl poprvé mně, tak oprávněně, protože to je vtipné (hahaha).
Každopádně jsem na to narazila náhodou na jednom blogu, kde se jednalo o surovinu, která byla součástí receptu. A protože autorka receptu je poměrně chválila, nezahálela jsem a vyrazila do obchodu se zdravou výživou (Špalda, ale jinak nedělám reklamu). Zde jsem mimo quinoi, himalájské soli, javorového sirupu a uzeného tofu popadla a hodila do nákupního košíku i ďobáčky.

Jelikož se můj lov po obchodech nesl ve znamení úspěchu i nadále a sehnala jsem cuketu, ne(je)lenila jsem a rovnou recept vyzkoušela. Ačkoliv to vizuálně nemusí vypadat nejlákavěji, chuťově tomu nelze nic vytknout. Proto recept přináším i sem, abych tuto dobrotu šířila dále!
(Originál najdete ZDE.)

Vegan špízy s tempehem

Čauky jeleni,

v poslední době se opravdu činím a přicházím s dalším chutným receptem. Již poměrně dlouho jsem neměla žádné maso (2 týdny jsem neměla ani rybí), ale dostala jsem chuť uvařit něco "klasického", zároveň však bezmasého. Napadlo mne zkusit špízy, kde jsem maso nahradila tempehem. 
S tempehem jsem ještě nikdy předtím nepracovala (pouze s tofu), takže jsem byla zvědavá, jak se to celé vyvrbí (zvláštní slovo - vyvrbí). Nakonec vše dobře dopadlo, protože jinak bych tu o tom nejspíš nepsala (i když kdo ví), a dokonce to Štěpánovi (můj přítel) velmi chutnalo, ačkoliv on například tofu nemá úplně v oblibě. Z toho jsem měla upřímnou radost! 
Dneska nebudu dále zdržovat a pustíme se rovnou na to.